Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji
13-03-2020
! ZOSTAŃ W DOMU ! Szanowni Państwo! Decyzją Rady FSNT-NOT w Rzeszowie, budynek będzie Domu Technika jest zamknięty do ODWOŁANIA. Jest to spowodowane pogarszającą się z dnia na dzień sytuacją epidemiol ...
więcej...
12-03-2020
Szanowni Państwo! W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowane na 24 marca br. seminarium szkoleniowe pn. "Podłoże i podbudowy nawierzchni drogowych w odnies ...
więcej...
  W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego z dniem 12 III br. zmuszeni jesteśmy odwołać zajęcia. O wznowieniu szkolenia będziemy informować telefonicznie/mailowo. DIAGNO ...
więcej...
Szanowni Państwo! W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowane na 24 marca br. seminarium szkoleniowe pn. "Podłoże i podbudowy nawierzchni drogowych w odnies ...
więcej...
Kontakt

wstecz :: zobacz wszystkie :: archiwum

ŚWIĘTO ODDZIAŁU 3 PAŹDZIERNIKA 2019 R.
( 28-10-2019 )

 

ŚWIĘTO ODDZIAŁU SITK RP W RZESZOWIE

Corocznie 3 października oddział SITK RP obchodzi swoje święto.

Jest ono okazją do towarzyskiego spotkania w gronie Koleżanek i Kolegów z branży, przeglądu działalności stowarzyszenia, jak i uhonorowania członków stowarzyszenia wyróżniających się szczególną pracą na jego rzecz.

Obchody rozpoczęliśmy tradycyjnie nabożeństwem odprawionym przez ks. prałata Jana Szczupaka w rzeszowskiej farze, z udziałem pocztów sztandarowych oddziału SITK oraz SIMP.

Kolejnym punktem było sprawozdanie z działalności oddziału – a obejmuje ona działalność statutową, jak i edukacyjną i ekspercką, w tym szczególnie w zakresie transportu osób  towarów, jak i szkoleń i ekspertyz drogowych, kolejowych, mostowych i samochodowych.

Nasze święto zaszczycili swoją obecnością: członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, dyrektor wydziału nieruchomości urzędu wojewódzkiego Marek Bajdak, wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, członek zarządu oddziału SITK w Krakowie Mariusz Szałkowski, prezes oddziału NOT Janusz Dobrzański, wiceprezes SIMP Bolesław Pałac, wiceprzewodniczący PDKOIIB Marcin Kaniuczak. Goście uroczystości wygłosili okolicznościowe przemówienia. Kulminacyjnym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń członkom naszego stowarzyszenia oraz współpracownikom.

Srebrną Odznakę Honorową stowarzyszenia otrzymała Joanna Toczyłowska (Klub MPDiM).

Statuetkami „Ernest” za wyróżniającą się działalność na rzecz oddziału SITK i środowiska oraz popularyzację podkarpackiej myśli technicznej zarząd oddziału uhonorował prof. Tomasza Siwowskiego, kierownika Zakładu Dróg i Mostów Politechniki Rzeszowskiej oraz Dariusza Kosiorowskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Rzeszowie.

Za działalność w obszarze szkoleń statuetkami wyróżniono: Klub przy Politechnice Rzeszowskiej za przeprowadzenie cyklu szkoleń w zakresie Eurokodów w mostownictwie oraz firmę PBI Infrastruktura za największą liczbę pracowników przeszkolonych przez SITK w zakresie technologii asfaltowych.

Obchody uświetnił koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Pani Małgorzaty Pruchnik – Chołki oraz towarzyszących jej muzyków: Wojciecha Fronta i Dariusza Kota. Tę część uroczystości zorganizowała i poprowadziła Katarzyna Noworól, członek zarządu oddziału.

Spotkanie towarzyskie było okazją do wymiany pomysłów, spotkań i odświeżenia znajomości. Nie zabrakło sugestii co do dalszego profilu działalności oddziału, a przede wszystkim co do potrzeby i sensu jego funkcjonowania.

Składam serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim członkom oddziału, sympatykom
i przyjaciołom. Osobom przybyłym na uroczystość bardzo dziękuję za rodzinny klimat i cenne rozmowy.

Lesław Bichajło prezes oddziału


wstecz :: zobacz wszystkie :: archiwum

 
Strona główna Kontakt